Diskuze

POKEC

Jája Malá 10.07.2012
Hoj hoši,děkujeme za nové dřevěné houpačky na hřišti.
Zítra se zkusím zhoupnout,jestli nevydrží,pošlu Vám reklamaci.
Pěkný večer. Jája Malá.

POKEC

Jana Malá 14.02.2012
Hoj hoši,chybí mi plán schůzi na tento rok,už je únor a nikde nic není napsáno.Prosím o nápravu.Díky Jája Malá.

Re: POKEC

Petr Němec 15.02.2012
Dobrý den,hned jak p. Bohuněk plán vytvoří, tak ho tady vyvěsím.
PN

Re: Re: POKEC

Jana Malá 15.02.2012
Díky,místostarosto!

Re: Re: Re: POKEC

Petr Němec 29.02.2012
Dobrý den,
na úřední desce naleznete rozpis veřejných zasedání zastupitelstva obce Lipovec.
http://www.mzh.cz/bulletins.asp?place=6

Re: Re: Re: Re: POKEC

Jana Malá 02.03.2012
Díky,dneska se podívám.

Pátrání po bratrovi mého pradědy

T. Novotný 04.12.2011
Dobrý den, na pomníku obětí tragédie z roku 1944 by mělo být uvedeno i jméno bratra mého pradědy. Zřejmě by to měl být Fr. Novotný. Podle ústního zdroje měl být údajně nějakým obecním činovníkem (snad starostou?) některé z obcí Licoměřice-Lipovec v tom roce 1944 nebo někdy předtím a údajně měl být umlácen přímo v obci pažbami pušek těch německých zrůd. Nevím, jestli by to bylo možné nějak dohledat? Existuje nějaká obecní kronika?

Můj praděda, italský legionář a prvorepublikový četník, který bydlel jinde, tuším ve Starém Dvoře, byl v ten osudný den na návštěvě u svého bratra, o kterém píšu výš. Údajně jel s kárkou pro dřevo do lesa, kde ho sebrali příslušníci SS. Neměl u sebe doklady, ale uměl německy a vysvětlil jim, že je ze Starého Dvora. Esesáci ho údajně naložili do černého auta a zavezli ho domů, kde jim musel ukázat doklady a potom, co si ověřili, že nebydlí v Licoměřicích-Lipovci, ho nechali žít.

Potom jsem ještě slyšel o někom z Licoměřic-Lipovce, že přežil v koncentračním táboře do konce války, vrátil se vyhublý domů, kde mu členové jeho rodiny dali v dobré víře najíst a on zemřel na přejedení nebo tak něco. Už bohužel nezjistím, o koho šlo.

Re: Pátrání po bratrovi mého pradědy

p. Mlateček 19.12.2011
Dobrý den,
pokud chcete více informací, zde je kontakt na jednu z vnuček.
734386622

Doplnění informací k historii neštěstí obcí v roce 1944

Milan Kubelka 30.11.2011
Ahoj Petře,
dovol, abych doplnil, anebo napsal historku, která měla hodně dočinění z obklíčením obcí Lipovec a Licoměřice.
Podle vyprávění byl podmět k akci čin mladické nerozvážnosti party kluků, kteří chtěli ukázat, jací jsou hrdinové.
V tu dobu si pronajímal v nedaleké obci Nový Dvůr v domě č.p.82 (dnes obývaný mourodinou Kubelků) místnost jakýsi zástupce Kolínského gestapa Kurt Mayer. Tento dům ( místními nazýván také jako ,,Lovecký zámeček")sloužil Kurtu Mayerovi k odpočinku, pořádání večírků a místu, odkud pořádal lovecké hony na honitbě zabrané panu Welzovi ( který byl zatčen po diskuzi v Čáslavském hotelu Bílí kůň, kde pochybovačnými slovy podceňoval východní frontu).
Jednoho dne se mladíci rozhodli mu to tam vykrást a podle jiných skazek ho chtěli zabít, ale on tam zrovna nebyl. Jeho místnost mu zničili, ukradli co našli včetně pušky a v místnosti se mu vykálely.
On věděl o partyzánech, ale nechával to být do této doby, kdy se stala tato příhoda. Pak následovalo vyšetřování, kde se zjistilo, že to byli občané vaší obce, kteří byli spojováni s partyzánskou skupinou. Posléze se stala ta bolestivá událost, která poznamenala rodiny obcí Lipovec a Licoměřice, ale také obce Hošťálovice, kde se v té době vydal jeden občan k vám za švecem. Německá hlídka ho vpustila do obklíčené obce, ale zpátky už bohužel ne. Jediným štěstím bylo, že se tomu stalo těsně před koncem války, protože měla nastat fáze vyhlazení obcí a jejich následné srovnání se zemí.
Dnes bychom zde ani nebyli.
Tyto informace jsem obdržel od místního rodáka pana Hlušičky, který bohužel již zemřel.
Měj se. Milan SDH Nový Dvůr

webové stránky

občanka Lipovce a Licoměřic 11.05.2011
Dobrý den,
mile mě překvapilo, jak se tu rozvíjí diskuze a je vidět, že lidé zajímá, co se v naší obci děje.
Trochu mě překvapilo, jak se tu píše, že stránky nejsou oficiální. Tvoří je přeci člen zastupitelstva, který je finančně ohodnocen, alespoň tak jsme byli informováni na veřejném zasedání. Jestli jsem toto špatně pochopila, tak mne prosím opravte. Možná by to ale chtělo trochu více nadšení.
Uvítala bych tu aktuálnější informace, co se v obci děje např. foto z výstavby altánu - dokumentace, vylepšení stavu jak to bylo před a po výstavbě. Kolik stavba stála a podobně. Dále tu nemáme vystaven jako ostatní obce obecní rozpočet loňského roku. U hasičů končí historie rokem 2006, dnes máme nově opravenou cisternu, kdy ani nevíme, kolik oprava nakonec stála. Také prý proběhlo školení hasičů a nikde není záznam kdo a za kolik byl proškolen? A nakonec, nechápu, proč v odkazu New!!! jsou volby 2010. Snad nezní mé vítky příliš tvrdě, ale poslední mnou objevený zápis je jedna věta z 21. března. To nebyla zas taková dřina po práci. Zdravím a těším se na aktualizaci.
Záznamy: 31 - 40 ze 50
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

OÚ Lipovec Lipovec 13
Třemošnice
53843

IČ: 00654647

OÚ: 469 691 741

starosta Bc. Petr Minář
728 727 879

místostarosta Jan Vašíček
724 008 960

Úřední hodiny: Po:18:00-20:00
obec.lipovec@gmail.com